Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest 4 sie 2020, o 04:03

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego przestałeś grać?
PostNapisane: 17 sty 2018, o 20:39 

Pytanie stare jak świat, powtarzające się co edycje. Czas,start!

Tytuł: Re: Dlaczego przestałeś grać?
PostNapisane: 17 sty 2018, o 23:56 

Może wypunktuje to,będzie łatwiej :

- Brak nowosci , slychac obietnice np o Wind , o nowych zwierzakach dla tamera nowej klasie i cisza ....
- Zmiany po ktorych az odechciewa sie logowania np.

"Zablokowano: Możliwość otwierania domów przy pomocy umiejętności Lockpicking. Uznaliśmy, że przynosi to więcej nerwów niż korzyści. "

sam nigdy nie mialem lockpika ale on byl od kad gram na CL i od zawsze mozna bylo otwierac domy i zawsze byla opcja bronienia sie przed tym jak blokowanie czegos w dzwiach czy na schodach itp ale widac ze "placz" moze wiecej

-widok ingerencji GM w gre graczy , np biegam duzo po instancjach i ciesze sie z kazdej znalezionej ozdoby bo uwazam ze nie kazdemu uda sie znalesc bo % dropu itp ale widzac z jakich itemow sa robione dobudowki to az sie odechciewa zbierania tego i gdzie ta roznica miedzy graczem co gra pvm a tym co powieksza sobie domek :)

- chyba najwazniejsza - PRZESYCONY RYNEK

PostNapisane: 18 sty 2018, o 00:16 

Zgadzam się z przedmówca i podkreślam gdzie nowości...?

Instancje zajete i czesto z ekipa nie mamy co robic. Przeciwnicy na inscie a my w dupie. Ani z kim powalczyc ani gdzie isc. I te bloki insty masakra.

Jakies nowe respy? Co kolwiek zeby bylo cos do odkrycia nowego ;/

I ten loot no smiechu warte, na pamiec wiadomo co z czego leci, moze jakis random ? Nie ma Fanu ani checi pvm. Gdzie to magiczne pytanie "Ciekawe co dropnie?" ;<

PostNapisane: 18 sty 2018, o 15:25 

Nie sposób się nie odnieść do poruszonych kwestii : )

Rag napisał(a):
Może wypunktuje to,będzie łatwiej :

- Brak nowosci , slychac obietnice np o Wind , o nowych zwierzakach dla tamera nowej klasie i cisza ....

O Wind czy o wampie mówi się conajmniej od 2011. To nie może byę powód odejścia kogokolwiek. Nie mniej Wind jest prawie gotowe, wamp też ale na niego jest inny pomysł (no i szczerze to pewnie jest tak potrzebny jak inne klasy, którymi gracze wolą nie grac :]).

A po za tym, to z ostatnich nowości było: event z duszami, świąteczny, z zadaniami, uwalone przez graczy psucie, dungeonfinder i skrzynie w jaskiniach. I z punktu widzenia pracy: to ogrom. Ja wiem, że to graczy (jak klientów w sklepie proces produkcji) to nie interesuje ale np. takie skrzynie to jest kilkadziesiąt godzin pracy mojej (rozpiska, spawn, testy, korekty) plus oskrypt. Tak to wygląda w praktyce. I nie narzekam, po prostu tyle to trwa.
Do tego rozpisek jest multum, trwają prace na mapie - jeden projekt zakończony, drugi (ogromny niestety) w toku.

Trzeba było się uczyć escriptu :p Albo ewentualnie klonowania.

Cytuj:
- Zmiany po ktorych az odechciewa sie logowania np.

"Zablokowano: Możliwość otwierania domów przy pomocy umiejętności Lockpicking. Uznaliśmy, że przynosi to więcej nerwów niż korzyści. "

sam nigdy nie mialem lockpika ale on byl od kad gram na CL i od zawsze mozna bylo otwierac domy i zawsze byla opcja bronienia sie przed tym jak blokowanie czegos w dzwiach czy na schodach itp ale widac ze "placz" moze wiecej

Ta zmiana nie jest związana z płaczem tylko z debilnością tej mechaniki zresztą zauważoną w powyższym cytacie. Blokowanie drzwi to "obrona"? Którą codziennie musiałem kasować? Ogólnie jestem w szoku, że to otwieranie takie zainteresowanie wzbudziło ale to znaczy oczywiście, że rozpiska musi się pojawić szybciej niż później. Ale pewnie skończy się tak, że teraz płacz, a potem ktoś otworzy komuś domek raz na tydzień.

Cytuj:
-widok ingerencji GM w gre graczy , np biegam duzo po instancjach i ciesze sie z kazdej znalezionej ozdoby bo uwazam ze nie kazdemu uda sie znalesc bo % dropu itp ale widzac z jakich itemow sa robione dobudowki to az sie odechciewa zbierania tego i gdzie ta roznica miedzy graczem co gra pvm a tym co powieksza sobie domek :)

Też nie przepadam za dobudówkami, ale uregulowanie tego jest dość trudne i też do końca nie wiadomo czy potrzebne (czyjeś zadowolenie vs czyjeś zadowolenie).

Cytuj:
- chyba najwazniejsza - PRZESYCONY RYNEK

Serio? Gdyby było psucie i rdzewienie to byłoby super, ale jakoś to tak jest, że od tak sobie fajnie napisać, że jest przesyt, ale jak się okazuje że mogę mieć czegoś mniej niż mam, to szok - jakto. No to sobie przypomnijcie posty sprzed propozycji o psuciu o tym jak to niby jest przesyt oraz po propozycji jak to nagle były posty o tym, że nie ma czym naprawiać : ]
Nie mniej źle nadal nie jest, chociaż faktycznie ostatnio widać, że kufry się już zapełniły i ilości materiałów rosną. Bo złota to jakby nie było (ciekawe ile osób stać na 3 slota). Są aktywni gracze bez miliona gp.

Majster napisał(a):
Instancje zajete i czesto z ekipa nie mamy co robic. Przeciwnicy na inscie a my w dupie. Ani z kim powalczyc ani gdzie isc. I te bloki insty masakra.

Do takich spraw polecam forum. Przy okazji zwracam uwagę na wykluczające się postulaty tj. delay jest po to, żeby insty bywały wolne. I pomijam już gospodarkę artami.

Cytuj:
Jakies nowe respy? Co kolwiek zeby bylo cos do odkrycia nowego ;/

Najprostszy sposób to napisać na forum co gdzie i jak. Zawsze to ułatwi sprawę. Można też się zgłosić do ekipy z hasłem wyborczym "nawymyślam nowe spawny" (czyli grafiki, statystyki, umiejętności, kolory itp.).

Cytuj:
I ten loot no smiechu warte, na pamiec wiadomo co z czego leci, moze jakis random ? Nie ma Fanu ani checi pvm. Gdzie to magiczne pytanie "Ciekawe co dropnie?" ;<

W sumie analogicznie jak wyżej. Nowe przedmioty trzeba nawymyślać i nikt nie będzie miał nic przeciwko nowym przedmiotom (artom czy nie artom).

A tak w ogóle to mam graczem >90 dni online i czuje się jakbym dopiero zaczął grę i nie wiem w co ręce włożyć (nawet nie mam czasu skilla dokoksać). No ale gra rzemieślnikiem się nie nudzi a nie tam jakiś lasy czy jaskinie. Polecam! :>

Problemy są - to oczywiste i trzeba im zaradzić. Ale jak świat długi i szeroki wiadomo o co chodzi. Jak ze wszystkim: nudzi się i przejada i tyle.

PostNapisane: 18 sty 2018, o 21:35 

Jedna rzecz mnie jeszcze irytuje z jakiej paki gildia pvm ma delay na iste 3 dni a pvp 7 ? LOL! Wczoraj sie dowiedzialem :P nie fair prosze to natychmiastowo zmienic albo zajme sie wami! GMY przebrzydle!

PostNapisane: 19 sty 2018, o 10:12 

Jako że głównie gram pvm, po prostu się trochę wypaliłem. Muszę złapać oddech i pewnie coś jeszcze pogram.

Co do nowości - super byłoby jakieś zobaczyć. Te kufry w starych dng czy cykliczne paragony uważam za dobry pomysł.

Ja osobiście chciałbym przełomowych zmian. Lata biegania i właściwie ciągle to samo. Wróciłbym z ese ziemi, nowe możliwości zbrojek. Nowe materiały (rudy,drewno i skóry). Pomyślałbym nad podniesieniem statcapu. Przykładowo wybór jednorazowy, któregoś statu i można +10 koxać.

Pozdro

PostNapisane: 19 sty 2018, o 16:37 

Nowa rude jako materiał można wykorzystac wzbogacony terathryt ktory sie robi lącząc terke z krwawnikiem ;]

PostNapisane: 20 sty 2018, o 20:09 

.dobudowki super rzecz ale...
budowniczy powinien postawic tylko konstrukcje / podstawe
natomiast ozdabianie tylko i wylacznie z ozdob, ktore posiada gracz.
W ten sposob te rzeczy zaczna miec jakas wartosc.

Dungi sa juz nudne - ciagle to samo.
Zrobic event z zacmieniem slonca - wplyw zacmienia sprawia ze zejscie na nizszy poziom dunga przenosi nas do innego dunga niz juz jestesmy.

Po dluzszym namysle to psucie sie itemkow nie jest glupie... :)
Ogolnie na rynku przesyt jest.
Hydra i infernus super sprawa.

Tridox masz baze maili z forum - wysylaj automatem info na maila takie info o takich eventach :) no i ankieta z godzina i dniem super :)

PostNapisane: 23 sty 2018, o 11:42 

Ja osobiscie przestałem grać z racji poczucia traconego czasu ;)
Zrozumialem to gdy zamiast połozyć sie spac tak jak człowiek, planowalem gdzies północ, to UO przeciągło mi to do godziny 7 rano. Nastepny dzien wolny miałem zdupy, bo moj sen sie znacząco wydluzyl.
Kazda wolna chwile zaczolem poswiecac UO, przez co zaniedbalem kilka istotnych dla mnie rzeczy. Aktualnie wole zalaczyc dla rozrywki i funy Overwatch albo HOTS zagrac 2 czy 3 mapy i jestem zadowolony. Robiac przerwe poprostu nie czuje ze cos mnie omija, ucieka, przelatuje tak jak to bylo w przypadku UO co wymuaszalo na mnie bycie online ;p pozdro

PostNapisane: 23 sty 2018, o 12:55 

To normalne Dzian0k. Ja niestety ogarnąłem się dopiero po kilu takich sytuacjach. Teraz tylko Hots, ewentualnie jakaś strategia. Mmorpg właśnie dlatego się powoli kończą dla starszych graczy. Każdy woli pyknąć 1-2 rozgrywki w lola, hots'a, albo fortnite. Przez to online spada i zniechęca ludzi którzy mają czas. Dodatkowo tutaj naprawdę nic się nie dzieje. Istnieje bardzo dużo prywatnych serwerów z dużym online, ale ich świat jest bardziej rozbudowany - rasa gargulców i bitwy morskie z dodatków, więcej itemów, skilli itp. . Kolejna edycja CL kończy się tak jak zawsze, a z każdą kolejną wraca coraz mniej ludzi i tyle. Świat CLki nie potrafi już zaskoczyć niczym graczy. Chce tamera? To oswajam 5-6 stałe miejsca, albo wrzucam makro na orły. Jak zrobisz 2 razy jakiegoś dunga to już możesz go z zamkniętymi oczami robić. Po prostu odpalenie starego serwera bez jakiś kompletnych zmian (skilli, itemów, klas, ras) mija się z celem bo tak naprawdę to zabawa na 3 miesiące

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]